Konferencja Zielonej Flagi

12 stycznia 2012 roku w naszej placówce odbyła się Konferencja Zielonej Flagi.

Zaproszone zostały chętne placówki oświatowe z miasta Elbląga i powiatu elbląskiego, które chciałyby podjąć inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i powalczyć o międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi.

Podczas spotkania szkoły, które zdobyły tytuł w ubiegłych latach, podzieliły się swoimi doświadczeniami i zaprezentowały dobre praktyki oraz partnerskie działania na rzecz środowiska.

Głównym gościem spotkania była pani Alicja Szarzyńska – kierownik OCEE oraz koordynator działań na terenie województwa warmińsko – mazurskiego dotyczących uzyskania certyfikatu międzynarodowego „Zielonej Flagi” oraz krajowego „Lokalne Centrum aktywności”.

Na Konferencji odbyło się także szkolenia „Siedem kroków szkoły do certyfikatu międzynarodowego „Zielona Flaga” i krajowe „Lokalne Centrum Aktywności Ekologicznej”, wręczenie certyfikatu sieciowego SP 4, IV LO i V LO.

Chętne placówki mogły dokonać formalności przystąpienia do programu.