Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe

DOBRE RADY NA ZIMOWE WYPADY

czyli jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe

Ferie zimowe już za kilka dni dlatego też uczniowie klas najmłodszych tj. OET oraz klasa I, II i III w dniu 16 stycznia uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez panią D. Kalińską- Sarapuk oraz panią L. Miedzińską. Spotkanie miało na celu poznanie i utrwalenie zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek. Aby tego uniknąć podczas spotkania dzieci dowiedziały się o tym :

• jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie,
  •  jak zachowywać się w domu podczas nieobecności dorosłych,
  •  jak dopasować odpowiedni ubiór do warunków pogodowych,
  • jak zorganizować sobie czas, kiedy ferie spędzają sami w domu.

Prowadzące spotkanie przypomniały dzieciom o miejscach szczególnie niebezpiecznych, między innymi o tym, że zamarznięte jezioro nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach czy zabawy. Mówiły również o tym, aby pod nieobecność rodziców pod żadnym pozorem nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. Przybliżyły  dzieciom, jakie niebezpieczne zagrożenia niesie ze sobą Internet oraz tłumaczyły jak rozsądnie korzystać z sieci.