Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Święto Pluszowego Misia

28 listopada 2012 roku odbyła się szkolna uroczystość z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na uroczystość przybyły dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas OET, klasy I, II, III a także uczniowie  klasy V. Sala gimnastyczna na ten czas zamieniła się w wielką MISIOLANDIĘ. Niemalże z każdego miejsca spoglądał na dzieci miś. Uczestnicy uroczystości zostali zapoznani   z historią Święta Pluszowego Misia. Przeprowadzone zostały różnorodne konkursy (dokończ rysunek, misiowe smaczki, zabawa w kolory, misiowe układanki, misiowe zgadywanki,

zagadki – z jakiej bajki jest ten  miś?).Dzieci obejrzały fragmenty bajek, których bohaterem są misie. Nie zabrakło także zabaw z misiem w roli głównej.

Podczas spotkania podsumowany został szkolny konkurs plastyczny Ja i mój miś. Na konkurs wpłynęły 22 prace plastyczne. Komisja oceniająca prace postanowiła nagrodzić:

I miejsce: praca wykonana przez Natalię Miękus i Igora Krysika  (grupa III Przedszkole)

II miejsce: praca wykonana przez uczniów kl. V OET

III miejsce: praca wykonana przez uczniów kl. IV OET  (Adama Zakrzewskiego, Mateusza Nawojczyka,  Macieja Sęka, Mateusza  Zdaniukiewicza)

Komisja przyznała  dwa wyróżnienia. Wyróżnione prace zostały wykonane przez:

Karola Piałuchę z kl. V OET

Aleksandrę Małek z kl. VI OET

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy, książeczki (w których znajdą bajkę o misiu), misie – maskotki a także słodycze. Spotkanie z misiami oraz konkurs plastyczny  przygotowały panie -  Lidia Miedzińska i Ewa Manista.