Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Jasełka i spotkania wigilijne w szkole i grupach wychowawczych

Dzień  21.12.2012 r. wprowadził wszystkich uczniów ich rodziców,  nauczycieli w świąteczny nastrój.

Oprócz jasełkowego programu artystycznego, który poruszył serca wszystkich zebranych, uczniowie zaprezentowali się wokalnie. Kolędy i pastorałki w ich wykonaniu wyciskały łzy radości i wzruszenia. Ksiądz Tomasz Wieczorek z parafii Rafała Kalinowskiego, który był naszym gościem, połączył wszystkich wspólną modlitwą, po której cała społeczność  uczniowska razem z rodzicami zasiadła do wigilijnego stołu. W sali wypełnionej zapachem choinki i siana, przy odświętnie nakrytym stole, na którym znalazły się potrawy przygotowane przez rodziców oraz uczniów, spotkali się uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście.  Po symbolicznym podzieleniu się opłatkiem oraz złożeniu życzeń, przy akompaniamencie kolęd uczestnicy spotkania zasiedli do poczęstunku i wspólnych rozmówi na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Ku wielkiemu zaskoczeniu i zadowoleniu wszystkich dzieci przybyły do naszej szkoły „pomocnice Świętego Mikołaja” – przyjaciele i sponsorzy naszego Ośrodka Panie Agnieszka Kowalska i Stanisława Rutkowska z Kredyt Banku w Elblągu, które przekazały naszym uczniom wspaniałe, świąteczne prezenty.  Atmosfera panująca tego dnia w naszym Ośrodku wprowadziła wszystkich w miły i świąteczny nastrój.

Podczas wspólnego kolędowania i Jasełek został rozstrzygnięty ośrodkowy konkurs plastyczny „Kolorowe choinki” zorganizowany przez D. Kulesza, B. Krzykwa. Na konkurs wpłynęło ogółem 29 prac spełniających wymogi regulaminu.

Komisja w składzie: pani L. Miedzińska, A. Zych i M. Żachowska oceniły prace i wyłoniły laureatów konkurów.

Miejsce I- praca zespołowa VOET- J. Żmirowska, M. Smołyneć, B. Moczulski,  D. Kosiorek

Miejsce II- praca zbiorowa klasa I- III

Miejsce III- Damian Klainowski Gimnazjum

Wyróżnienia: Mateusz Budziszewski VI OET, Żaneta Żochowska klasa  IV, Damian Piątek klasa "O"