Bal karnawałowy w przedszkolu – 08.02.2013 r.

8 lutego odbył się huczny bal karnawałowy dla przedszkolaków. Tegoroczna zabawa przebiegała pod hasłem „Dzieci z całego świata”. Wszystkie przedszkolaki ( i nawet niektóre panie ) przybyły na bal w strojach charakterystycznych dla mieszkańców różnych kontynentów i krain. Były dzieci z Chin, Meksyku, Grenlandii, Indianie z Ameryki, dzieci afrykańskie, i dzieci z Polski w pięknych kolorowych strojach krakowskich i góralskich.

Bal otwarty został wspaniałą paradą mieszkańców z całego świata, którzy w rytmie piosenki Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”, zaprezentowali swoje regionalne stroje.

Później uczestnicy zabawy brali udział w ciekawych konkurencjach, które związane były z aktywnościami i zwyczajami charakterystycznymi dla mieszkańców poszczególnych kontynentów. Dzieci mogły popisać się umiejętnością obierania banana ze skórki, jedzenia ryżu pałeczkami, strzelania z łuku, toczenia śnieżnych kul, czy wprawnego pokonywania górskich szczytów.

Oczywiście jak to w zwyczaju zabawa nie mogła obyć się bez udziału świętego Mikołaja, który tuż przed powrotem do swojego domu na dalekim biegunie znalazł jeszcze chwilkę czasu, żeby zaszczycić nas swoja obecnością. Obdarował oczywiście wszystkie przedszkolaki pięknymi prezentami i na prośbę dzieci dał porwać się do tańca. Radosnej zabawie w rytmach muzyki z różnych krajów nie było końca.

Żal było wracać do domu. Emocje i wrażenia po tegorocznym balu jeszcze długo będą towarzyszyły wszystkim jego uczestnikom.

Zespół redakcyjny przedszkola