Narodowe czytanie Fredry

Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry

9 września 2013roku o godz.11.00 odbyło się okolicznościowe spotkanie uczniów klas IV –VI poświecone życiu i twórczości Aleksandra Fredry. Spotkanie było udziałem w  ogólnopolskiej akcji zwanej ,,Narodowe czytanie”. Nasi uczniowie  prezentowali utwory napisane dla dzieci, a były to:

„Małpa w kąpieli” , „ Paweł i Gaweł”, „ Koguty” , „Bajka o sowie” oraz „ Bajeczka o osiołku”.

Wiersze czytali: Daniel Mazurczak, Daniel Paczkowski, Nina Choińska, Andżelika Zielińska, Justyna Asztemborska.

Spotkanie z utworami Fredry przygotowały panie: E. Manista, L. Miedzińska.

,,Narodowe Czytanie" to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.