Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada 2013 r. odbyła się akademia w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości. Obchody odbyły się w dwóch częściach.

W pierwszej części, w montażu słowno-muzycznym pt. „To ojców naszych śpiew” uczestniczyły klasy IV-VI oraz gimnazjum OET. W rozważaniach historycznych, pieśniach patriotycznych i wierszach ukazano siłę patriotyzmu, który prowadził do wolności. Uczniowie przygotowali plakaty upamiętniające 95 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Był to dzień radości i zadumy, który bezwarunkowo łączył wszystkich, dla których miłość do Ojczyzny stanowi najwyższą wartość.

„Kto ty jesteś”, to tytuł zabaw tematycznych, w których wzięły udział najmłodsi uczniowie i przedszkolaki. Piątkowe spotkanie pokazało, że trudny temat o patriotyźmie i miłości do Ojczyzny można poznać, wyrazić i przeżywać w zabawie.

Wszystkie podjęte działania są dowodem na to, że święta narodowe zajmują ważne miejsce w życiu szkoły, nie tylko nauczającej ale również wychowującej w duchu patriotyzmu.