Święta majowe

29.04.2014r. w naszym ośrodku odbyło się spotkanie z okazji świąt majowych: święta pracy, flagi i Konstytucji 3 Maja. Obchodzono je w dwóch sesjach: dzieci młodsze i uczniowie starsi.

„Święta w bieli i czerwieni” obchodziły  oddziały edukacyjno-terapeutyczne i przedszkole bawiąc się wierszem i piosenką. Poznały mapę Polski, śpiewały hymn, utrwaliły symbole narodowe w zabawie dydaktycznej. Dzieci dowiedziały się, że barwy narodowe to tożsamość narodu, duma z bieli i czerwieni, jako szczególny symbol wolności i suwerenności narodu polskiego.

Pod tym samym hasłem uczniowie klas starszych uczcili święta majowe. Recytacja wierszy, rozważania historyczne, pieśni historyczne przypomniały i utrwaliły wartości, które ocaliły naszą Ojczyznę od zagłady. Biało-czerwone symbole są szczególnym znakiem wolności i suwerenności narodu polskiego. Codzienna nauka, praca składa się na pomyślność Rzeczypospolitej i na trwałe tworzy jej historię. Wszystkie podjęte działania są dowodem na to, że święta narodowe zajmują ważne miejsce w życiu naszego ośrodka.