Bal karnawałowy w przedszkolu – 22.01.2014 r.

22 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Tegoroczna zabawa przebiegała pod hasłem „W krainie Pani Zimy” i stanowiła ewaluację części projektu edukacyjnego realizowanego w tym roku szkolnym w przedszkolu. We wspaniałej zimowej scenerii spotkały się wszystkie przedszkolaki. Bal uroczyście rozpoczęła Pani Zima, zapraszając dzieci do udziału w zimowych harcach. Gościem specjalnym na balu był Dziadek Mróz.  Chociaż powiało trochę chłodem a zimowa dekoracja przypominała o aktualnej porze roku, to jednak radosna zabawa w rytmach skocznej muzyki rozgrzała wszystkich uczestników balu.

W trakcie spotkania dzieci miały możliwość zaprezentowania wiedzy na temat zimy: rozwiązywały zagadki dotyczące zjawisk jakie towarzyszą tej porze roku, bezbłędnie odnajdywały części ubioru, jakie są niezbędne podczas zimowych spacerów, potrafiły się same w nie ubrać, wspólnie tworzyły zimowa mapę umysłu. Brały udział w aktywności plastycznej „lepimy śniegowego bałwana” oraz konkurencjach ruchowych i zabawach zręcznościowych: rzut śnieżką do celu, lodowe figurki, śnieżynki pani zimy, wyścigi śnieżnych zaprzęgów. Także panie miały możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami rysując z zasłoniętymi oczami postać śniegowego bałwana.

Radosnym pląsom nie było końca, dzieci tak doskonale bawiły się w czasie balu, że Dziadek Mróz postanowił nagrodzić wszystkie przedszkolaki, wręczając każdemu upominek. Na koniec gospodarze balu zaprosili dzieci do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Zespół redakcyjny przedszkola