Turniej motorowerowy

Turniej motorowerowy „Mistrz jazdy motorowerem”

W dniu 24 czerwca 2014 w naszym Ośrodku odbył się pierwszy po wielu latach turniej motorowerowy pod nazwą „Mistrz jazdy motorowerem”. Wspomnę, że przed laty nasi wychowankowie mieli możliwość nauki jazdy na motorowerze i zdobywania Karty motorowerowej. Obecnie po zmianie przepisów możemy jedynie uczyć się jazdy na motorowerze, co czynimy z dobrym skutkiem. Do turnieju przygotowywało się 6 uczniów, jednak w turnieju wystartowało 5 zawodników. Każdy ze startujących musiał wykazać się umiejętnością pokonania toru przeszkód w skład, którego wchodziła jazda slalomem, jazda po okręgu, zawracanie w okręgu, przejazd rynną, zatrzymanie się w wyznaczonej strefie, jazda wyznaczoną trasą z koniecznością zmiany biegów i ich redukcją. Trzeba przyznać, że stres przedstartowy dał znać o sobie, ponieważ kilku zawodników popełniało błędy podczas wykonywania najprostszych manewrów, tak więc atmosfera była gorąca.

Po zaciętej rywalizacji zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

I  Kamil Kurek

II  Mateusz Nawojczyk