Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

W dniach od 23.08.2014 r. do 26.08.2014 r. w Bydgoszczy odbyły  się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Wśród około 1000 zawodników startujących w zawodach, znalazło się czterech zawodników Klubu „Zefirek” działającym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2 w Elblągu, reprezentujących województwo  warmińsko - mazurskie. Po długich miesiącach ciężkiej pracy przyjechali do Bydgoszczy by zmagać się o najwyższe sportowe laury. Wysiłek opłacił się. Na szyjach uczniów zawisły medale. Było dużo radości, wzruszeń i dumy z osobistych rekordów.

Bohaterami Igrzysk byli:

Jakub Dmochowski - gimnastyka sportowa (drążek- złoto, skok przez konia - złoto, układ wolny – srebro);

Mateusz Jakubiak - bowling – brąz;

Mateusz Kokłowski - lekkoatletyka (skok w dal - srebro, bieg na 800 m – złoto);

Łukasz Piątkowski- lekkoatletyka (bieg na 800 m – brąz, skok w dal – VII miejsce);

Ponadto Mateusz Kokłowski i Łukasz Piątkowski razem z zawodnikami Patrykiem Budkiewiczem i Kamilem Musikiem z Klubu „Rekord” działającym przy Specjalnym Ośrodku Szkolno –Wychowawczym nr 1 w Elblągu wzięli udział w sztafecie 4 x 100. Biegli jak uskrzydleni, nie dając szansy innym zawodnikom i zdobyli złoto.

My trenerzy wiemy ile pracy kosztuje każdego zawodnika osiąganie tych małych i dużych sukcesów.

Gratulujemy, jesteśmy z nich bardzo dumni.