Jesienne harce

“Jesienne harce”

Dnia 30.10.2014r. w naszym Ośrodku odbyła się zabawa integracyjna “Jesienne harce”. W zabawie uczestniczyły dzieci z oddziałów edukacyjno – terapeutycznych oraz uczniowie klasy I,II,III.

Celem wspólnej zabawy była: integracja dzieci z oddziałów edukacyjno – terapeutycznych oraz klasy I, II, III, wdrażanie do kulturalnej zabawy, kształtowanie właściwych postaw w działaniu zespołowym, stwarzanie okazji do przeżywania radości i satysfakcji, stwarzanie sytuacji sprzyjających rozwijaniu wyobraźni i ekspresji twórczej w zabawach i tańcach.

Na początku dzieci powitały się piosenką "Wszyscy są witam was". Następnie uczyły się pląsu jesiennego - „Tęcza – deszczyk”. Dzieci z dużym zaangażowaniem pokazywały i naśladowały odgłosy jesiennej przyrody.

W klasach wykonywały przeróżne zadania, które następnie prezentowały na sali przed resztą publiczności. Plakaty jesienne były bardzo różnorodne, ładne i kolorowe. Następnie każda klasa prezentowała modę jesienną. Uczniowie przy pomocy swoich nauczycieli byli bardzo kreatyni i twórczy prezentując stroje jesienne.

Dodatkowo podczas zabawy organizowana była Jesienna loteryjka, podczas której dzieci z dużym zapałem wykonywali przeróżne zadania – między innymi odgadywali jesienne zagadki, układali jesienne puzzle, za pomocą dotyku odgadywali rzeczy związane z aktualną porą roku.

Zakończeniem zabawy był piknik jesienny, podczas którego dzieci mogły odpocząć przy muzyce relaksacyjnej.

“Jesienne harce” były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, w której zostały wykorzystane różne elementy wielozmysłowego poznawania otaczającego świata, dostosowane były do potrzeb psychofizycznych naszych uczniów.

Agnieszka Zych

Edyta Śieniuć