Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Święto Pieczonego Ziemniaka

W czwartek 8 października wychowankowie grup wychowawczych mieli okazję powitać jesień – porę roku, która kojarzy się między innymi z czasem zbierania plonów, w tym ziemniaków.  Bażantarnia była jak najbardziej urokliwym i atrakcyjnym miejscem do tego, aby zorganizować tam imprezę rekreacyjno – integracyjną pod nazwą „Jesień na wesoło - Święto Pieczonego Ziemniaka”

Spotkanie rozpoczęto od różnego rodzaju konkurencji sportowych, których głównym bohaterem był oczywiście ziemniak. Organizatorki  (pani  Magdalena Biegańska i pani Urszula Rydel) zaproponowały następujące rozgrywki: „Rzut do celu”, „Wykopki”, „Odnajdywanie ziemniaka w koszu z warzywami”, „Najdłuższa obierka”, „Jesienne zapasy - slalom” oraz „Sadzenie ziemniaków”. Wszystkie dzieci z uśmiechem na twarzy brały udział w proponowanych zabawach. Na koniec uczestnicy z przyjemnością zasiedli wokół ogniska, aby móc skosztować pieczonych ziemniaków i kiełbasek.

Temu swoistemu powitaniu jesieni nie zabrakło dobrego humoru, radości i sprzyjającej aury.