Dzieci świata znają swoje prawa

W naszej placówce w ramach obchodów 25-lecia uchwalenia Konwencji Praw Dziecka zorganizowano imprezę pod hasłem” Dzieci świata znają swoje prawa”. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zaprezentowali prawa dziecka w barwnym korowodzie, przebrani za mieszkańców wielu kontynentów, min.: Eskimosów, Indian, Chińczyków i Polaków. Wszyscy uczestnicy pokazali stroje i tańce regionalne, elementy charakterystyczne dla kultury wybranych  krain. Każda grupa przedstawiła uczestnikom jedno z praw dziecka. Na koniec nasi gimnazjaliści zatańczyli reprezentacyjnego poloneza. Wystąpiły też utalentowane i odważne mamy naszych uczniów z piosenką  „Wszystkie dzieci nasze są…” Podsumowaniem imprezy stało się przesłanie, że dzieci całego świata mimo, że są tak różne – to mają takie same prawa.

Wszystkie prawa dziecka w postaci księgi zostały przekazane Dyrekcji naszego Ośrodka.