Świąteczne kolędowanie

Świąteczne kolędowanie od wielu lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym ośrodku. W tym roku miało ono miejsce w dniu 21.12.2015 r. Piękna scenografia  oraz wzruszająca inscenizacja wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O  miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa.  Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Nie zabrakło również rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do pomocy przy organizacji tej uroczystości .

Ksiądz Tomasz Wieczorek z parafii Św. Rafała Kalinowskiego, który od kilku lat jest ,,aniołem stróżem’’ naszego ośrodka, po wspólnej modlitwie zaprowadził wszystkich na wspólną wieczerzę wigilijną.