Goście z Gimnazjum Regent

7 marca 2016 roku uczennice Gimnazjum Regent w Elblągu spotkały się z wychowankami grup wychowawczych naszego Ośrodka. Dziewczyny realizując gimnazjalny projekt edukacyjny pt. „Jak możemy pomóc Ziemi?” - „Magiczne miejsca Wysoczyzny Elbląskiej – poznajemy, by chronić” postanowiły podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi kolegami. Ala i Kaja zaprosiły uczestników zajęć w świat magicznych miejsc Wysoczyzny Elbląskiej skupiając się jednak na jej dzikich mieszkańcach. Ptaki, bo o nich głównie była mowa na zajęciach, zafascynowały dzieci. Praca z albumami, planszami, puzzlami, karty pracy…i dużo, dużo pytań! Okazało się, że wychowankowie grup wychowawczych doskonale znają ptaki z najbliższego otoczenia, wiedzą jak o nie dbać zimą i jak ważna jest bioróżnorodność. Efektem zajęć były piękne, barwne prace plastyczne, które dzieci zabrały do swoich grup.

Dziękujemy serdecznie uczennicom Gimnazjum Regent za pomysłowość i zaangażowanie! Zapraszamy ponownie!