Pasowanie na czytelnika

,,Książka nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez uprzykrzenia”to hasło przyświecało uroczystości, która odbyła się w dniu 25 maja 2016 roku. Uczniowie klasy trzeciej zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim przystąpiono do pasowania nowych czytelników, uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych Moment Muzyczny F. Schuberta, a następnie wykazywali się wiedzą na temat budowy książki, etapów jej powstawania. Wcześniej na zajęciach uczniowie przygotowali ilustracje do tekstu "Od autora do czytelnika", a podczas uroczystości pasowania przedstawili wynik swojej pracy z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Potem uczniowie złożyli przysięgę i zostali pasowani na czytelników. Na zakończenie zagrali jeszcze utwór – marsz Radetzkiego J. Straussa. Gośćmi uroczystości byli rodzice uczniów. Nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz zakładki, a  ich rodzice zakładki do książek oraz list mówiący o ważnej roli czytania.

Chcesz rozwijać swój intelekt musisz książek czytać wiele.