Konkurs wiedzy W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”, przeprowadzony w ramach realizacji ogólnopolskiego programu ,,Trzymaj formę” oraz projektu wychowawczo – edukacyjnego ,,Akademia Zdrowia”

Dnia 7 czerwca 2016 r. w naszej placówce   odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem: W zdrowym ciele zdrowy duch. Konkurs został zorganizowany   przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną.  Celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia,  wzbogacanie i utrwalanie wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania,  stosowania ich w życiu codziennym oraz integrowanie się uczniów i wychowanków z różnych szkół i placówek. W konkursie uczestniczyło pięć elbląskich placówek: Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz   OSW nr 2.

Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, z powodzeniem i zaangażowaniem rozwiązując zadania testowe i praktyczne dotyczące zasad prawidłowego żywienia. Zaprezentowali  również sprawność fizyczną wykonując zadania zręcznościowe.  Różnice w punktacji między rywalizującymi drużynami były minimalne.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało specjalnie powołane Jury, na czele z Panią Jolantą Popiołek przedstawicielką PSSE w Elblągu. Konkurs  przebiegał w niezwykle miłej atmosferze z przestrzeganiem zasad zdrowej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce SP nr 6 ex aequo OSW nr 2

II  miejsce SP  16

III miejsce SP 23

Organizatorzy dziękują uczestnikom i paniom: Agnieszce Cytackiej,  Iwonie Dąbrowskiej, Marioli Wiśniewskiej,  Ewie  Maczudze i  Małgorzacie Dombrowskiej,  które tak świetnie przygotowały uczniów do udziału w konkursie oraz pani Jolancie Popiołek z Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej  za pomoc w organizacji konkursu.

Przy okazji konkursu odbyła się  wystawa prac plastycznych przesłanych na zorganizowany w Ośrodku w miesiącu maju konkurs pod hasłem ,,Nie wystarczy jeść trzeba się odżywiać” Był on  również przeprowadzony w ramach realizacji programu ,,Trzymaj formę”  i projektu Akademia Zdrowia.